Home page > Aktuality > Pěší rota cvičila ve VVP Libavá

Pěší rota cvičila ve VVP Libavá

Podzimní cvičení Pěší roty Aktivní zálohy KVV Brno se uskutečnilo od 2. do 11. října 2019 ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Tématem cvičení byla vševojsková příprava v rámci 2. výcvikového cyklu pěší roty AZ při taktických činnostech.

Cvičení probíhalo opět s využitím instruktorů ze 74. lehkého motorizovaného praporu v Bučovicích a sestávalo se z taktické, střelecké, spojovací, topografické a ženijní přípravy. Řidiči se zdokonalovali v jízdě po komunikacích i v terénu a proběhl také nácvik ve vyprošťování a samovyprošťování vozidel.

Novým prvkem ve výcviku bylo provedení zaměstnání ze speciální tělesné přípravy - ovládání plavidel, překonávání vodní překážky.

Vrcholem cvičení byla ovšem střelecká příprava, v rámci které proběhly bojové střelby družstev. Bojovým střelbám přihlížel také ředitel Sekce plánování schopností MO, genmjr. Ing. Jaromír Alan, který pěší rotu navštívil ve čtvrtek 10. 10. 2019. Pan generál se mimo jiné seznámil s činností Pěší roty v letošním roce, s plánovanými cvičeními v roce 2020 a pohovořil také s vojáky aktivní zálohy.

Fotogalerie

Nahoru