Home page > Aktuality

Aktuality

POKOS v roce 2021

Publikováno: 22.3.2021 Autor: Emil Kamenský

Na základě přijatých epidemických opatření a z rozhodnutí hlavní hygieničky MO není v současné době možno provádět akce za účasti většího počtu osob. Ovšem Krajské vojenské velitelství Brno je i v této nepříznivé době připraveno poskytovat podporu vzdělávání v oblasti přípravy občanů k obraně státu (POKOS). Veškeré aktuální informace z této oblasti spolu s nabídkou možností našeho zapojení najdete na těchto stránkách pod záložkou POKOS.

Převzetí techniky pro KVV Brno

Publikováno: 15.3.2021 Autor: Emil Kamenský

Ve druhém březnovém týdnu si logistici Krajského vojenského velitelství Brno převzali do užívání tři kusy techniky, která rozšíří vozový park krajského vojenského velitelství.

Posílení Policie ČR v Jihomoravském kraji

Publikováno: 15.3.2021 Autor: Emil Kamenský

Na základě přijatých vládních opatření k omezení pohybu osob k zamezení šíření koronaviru posílilo policisty v Jihomoravském kraji několik stovek příslušníků Armády České republiky. Společné hlídky působí v rámci kraje na zhruba 160 místech.

Kalendář Vojenského fondu solidarity k dispozici na KVV Brno

Publikováno: 11.2.2021 Autor: Emil Kamenský

Pro zájemce z řad vojáků, zaměstanců resortu MO, aktivních záloh i pro širokou veřejnost je určen kalendář Vojenského fondu solidarity na rok 2021. K dispozici je stále také na Krajském vojenském velitelství v Brně, kde jej lze získat oproti předání dobrovolného příspěvku, který bude následně poukázán právě na Vojenský fond solidarity. Zájemci o tento kalendář se mohou přihlásit na čísle 973 444 032 nebo na e-mailu kamenskye@army.cz.

Pietní vzpomínka na popravené odbojáře v Breslau

Publikováno: 25.1.2021 Autor: Emil Kamenský

Památku odbojářů a vlastenců popravených před 76 lety v Breslau si položením kytice a tichou vzpomínkou na čestném pohřebišti brněnského Ústředního hřbitova připomněli zástupci Krajského vojenského velitelství v Brně.

Stránky

Nahoru