Home page > Aktuality

Aktuality

Výročí konce 2. světové války na jižní Moravě

Publikováno: 10.5.2021 Autor: Emil Kamenský

Dne 8. května 2021 završilo KVV Brno období spojené s připomenutím si osvobození měst jižní Moravy a oslavou konce 2. světové války. Tradičně jsme na celé řadě pietních míst položili kytici a věnovali vzpomínku všem těm, kteří se zasloužili o vítězství nad fašistickým Německem a naši svobodu.

Připomenutí 76. výročí osvobození Brna a Dne hrdinů Rumunska

Publikováno: 27.4.2021 Autor: Emil Kamenský

V den 76. výročí osvobození města Brna, 26. dubna, si tuto významnou událost na Ústředním hřbitově připomněli zástupci Krajského vojenského velitelství Brno a také zástupci Rumunské republiky, jejíž vojáci bojovali proti německé okupaci naší republiky.

Město Boskovice spolu s KVV Brno ocenilo válečnou veteránku

Publikováno: 26.4.2021 Autor: Emil Kamenský

Paní Marie Henzlová z Boskovic převzala ve čtvrtek 22. 4. 2021 za účasti starosty města, senátorky Parlamentu České republiky a zástupců Krajského vojenského velitelství Brno a Československé obce legionářské, ocenění za účast v odboji během 2. světové války.

Krajská vojenská velitelství v době koronaviru

Publikováno: 14.4.2021 Autor: Emil Kamenský

Již více než rok je náš život ovlivněn přítomností „neviditelného nepřítele“ a bojem proti němu. Pandemická situace s sebou nese celou řadu omezení, která procházejí napříč celou společností, armádu nevyjímaje.

POKOS v roce 2021

Publikováno: 22.3.2021 Autor: Emil Kamenský

Na základě přijatých epidemických opatření a z rozhodnutí hlavní hygieničky MO není v současné době možno provádět akce za účasti většího počtu osob. Ovšem Krajské vojenské velitelství Brno je i v této nepříznivé době připraveno poskytovat podporu vzdělávání v oblasti přípravy občanů k obraně státu (POKOS). Veškeré aktuální informace z této oblasti spolu s nabídkou možností našeho zapojení najdete na těchto stránkách pod záložkou POKOS.

Stránky

Nahoru